MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu
  w roku szkolnym 2019/2020

 

  Konkursy przedmiotowe organizowane
przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

 

 

Przedmiot/konkurs

Etap okręgowy

II etap

Etap wojewódzki

III etap

Konkurs

z języka angielskiego

Karolina Kość VII

Wiktoria Szymańska VIII

Julia Żybura VIII,

 

Opiekunowie: J. Gęborys, T. Bakaj

 

-------------------------------

 

Konkurs

z geografii

Karolina Kość VII

 

Opiekun: U. Bartoszek

 

-------------------------------

 

 

Konkursy artystyczne

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

Gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

Laureaci:

Lena Gęborys (VB)

Paula Litwin (VIB)

Damian Zub (VII)

Laura Ostromęcka (VIII)

II miejsce : Anna Litwin VB Sandra Kołodziejczyk VIB

III miejsce: Wiktoria Kłus VII

 

Opiekunowie: B. Jarczak,
W. Buczek, S. Pogudz

II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

III miejsce: Damian Zub VII

Wyróżnienie: Lena Gęborys V b

 

Opiekun: B. Jarczak

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------

Eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
im. T. Zamoyskiego

I miejsce:  Paula Litwin VI b

II miejsce: Ewelina Kość Vb,

Joanna Marynicz VIII

III miejsce: Anna Litwin Vb, Magdalena Caryk VII

 

Opiekun: B. Jarczak, W. Buczek

 

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

im. T. Zamoyskiego

I miejsce: Paula Litwin VI b

Wyróżnienia: Ewelina Kość V b, Anna Litwin V b,

Joanna Marynicz VIII

 

Opiekun: B. Jarczak (V b, VI b)

         W. Buczek (VIII)

 

 

 

-------------------------

 

 

----------------------------

Eliminacje powiatowe XXIII „Jesiennego Konkursu Recytatorskiego”

Nagroda za wybitną interpretację utworu: Wiktoria Kłus VII

Wyróżnienie za interesującą interpretację utworu:

Paula Litwin VI b, Lena Gęborys V b

Opiekun: B. Jarczak

 

 

-------------------------------

Gminny Konkurs Plastyczny

„Patriotyzm w Sercu Dziecka”

I miejsce: Anna Litwin V b

Wyróżnienie:

Wiktoria Żółkiewska II

Opiekunowie: B. Zarzycka,

                     E. Nieścior

 

 

 

-------------------------------

 

 

 

----------------------------

 

 

------------------------------

Eliminacje Rejonowe XVII edycji Konkursu ph.

,,Pierścień świętej Kingi”

laureatka – Paula Litwin VI b

Opiekun: B. Jarczak

 

 

--------------------------------

 

 

 

-----------------------------------

Powiatowy Konkurs Recytatorski
„W krainie wierszy”

w kategorii – 7 latki   

II miejsce: Agata Lasota

Opiekunowie: M. Muła  

 

 

 

------------------------------

 

 

 

----------------------------

X  edycja Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Tomaszowie Lub. pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz

i szanujesz”.

Wyróżnienie: Magdalena Ważna kl. II

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

-------------------------------

            Gminny Konkurs Plastyczny „Ziemniaki- Cudaki”

I miejsce- K. Herda kl. II

Opiekun: B. Zarzycka

I miejsce: Aleksy Horoszko III

II miejsce Mateusz Skiba III

Opiekun: A. Łagowska

 

----------------------------------

 

---------------------------------------

Gminny Konkurs Recytatorski
„W magicznym świecie wierszy- Maria Konopnicka”

Laureat: W. Żółkiewska kl. II

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

--------------------------------

 

 

---------------------------------

Gminny konkurs recytatorski
„W krainie wierszy” online

W kategorii klas I –III:

III miejsce: Maja Ziober  kl. I

Opiekun: I. Skroban

 

 

---------------------------------------------

 

 

---------------------------------

 

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Europejskie lubelskie”.

Wyróżnienie: Kinga Buczek III
Opiekun: A. Łagowska

 

 

Konkursy inne

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

W kategorii "Stroik"

 Kategoria: kl. "0"

 I miejsce - Kinga Mielniczek

II miejsce - Milena Kozyra

 Kategoria: I- III

II miejsce - Gabriel Buczek

III miejsce - Milena Dębska

 Kategoria: IV- VI

II miejsce - Agnieszka Żółkiewska V b

W kategorii "Szopka"

Kategoria: I- III

I miejsce - Wiktoria Żółkiewska

II miejsce - Kinga Buczek

III miejsce - Magdalena Ważna

 Kategoria: IV- VI

II miejsce - Miłosz Łasocha

 Kategoria:VII -VIII

I miejsce -  Sebastian Kowalczuk

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsze Szopki  i Stroiki Bożonarodzeniowe”

I miejsce: Sebastian Kowalczuk  VIII

II miejsce: Wiktoria Zółkiewska II

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------

 

 

-----------------------------

Konkurs Wiedzy o Lesie i Ochronie Przyrody

III miejsce: Sandra Jeleń

 

Opiekun: B. Żelasko

 

 

 

--------------------------------

 

 

 

---------------------------------

Powiatowy Konkurs
„Moda na odblaski”

II miejsce: Klasy I-III:

Opiekun: A. Łagowska

II miejsce: Klasy IV-VIII

 

Opiekun: M. Koper

 

 

 

-----------------------------

 

 

 

 

 

----------------------------------

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego „Click On Maniac”

II etap

Julia Kwiecińska V a

Kinga Skroban VI a

Paula Litwin VI b

Karolina Kość VII

Julia Żybura VIII

Opiekunowie: J. Gęborys, T. Bakaj

 

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego „Click On Maniac”

III etap

Finalistki: Paula Litwin VI b

Karolina Kość VII

 

Opiekunowie: J. Gębory, T. Bakaj

 

 

 

-----------------------------------

 

 

-------------------------------

IV Wojewódzki Konkurs „Matematyka z kalkulatorem graficznym”

Finalista: Wojciech Hałasa VIII

Opiekun: M. Mielniczek

 

 

 

----------------------------------

V Edycja Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „To Twoja

i moja historia…”.

Nagroda specjalna w kategorii Praca Literacka: Julia Malec VIII

Opiekun: Anna Rojek

 

 

 

---------------------------------

 

 

 

 

------------------------------

 

 

 

 

------------------------------

Konkurs „Budka lęgowa”

w ramach projektu przyrodniczego „Chrońmy dziuplaki” zorganizowanego przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych

Laureat: Paula Litwin VI b

Opiekun: U. Bartoszek

Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Papież w naszych sercach-Jan Paweł II"

W kategorii: Klasy „0”

I miejsce - Milena Kozyra

II miejsce - Jakub Muca

III miejsce - Aleks Kowalczuk

wyróżnienie - Antoni Buczek

W kategorii: I-III

I miejsce - Filip Paska

I miejsce - Maja Marek

II miejsce - Kinga Buczek

III miejsce - Magdalena Ważna

III miejsce - Krystian Watrak

W kategorii: IV-VI

I miejsce - Wiktoria Ważna

II miejsce - Nikola Szwed

wyróżnienie - Aleksandra Marek

 

 

 

 

-------------------------------

 

 

 

 

-------------------------------

 

 

 

-----------------------------

Konkurs „Zamość- the Ideal Town”

VII miejsce w klasyfikacji drużynowej: Sebastian Kowalczuk VIII, Damian Zub VII, Julia ŻyburaVIII

 

Opiekunowie: T. Bakaj, J. Gęborys

 

 

 

-------------------------------

 

-----------------------------

Powiatowy Konkurs Matematyczny

Finaliści: Paula Litwin VI b,

Gęborys Jakub VI a

Opiekun: M. Mielniczek

 

 

-----------------------------

X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi: Nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz
i szanujesz”

 Wyróżnienie:
Magdalena Ważna II

Opiekun: B. Zarzycka

 

 

 

--------------------------------

 

 

 

-------------------------------

 

Konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe

 

Finał XVII edycji Konkursu ph. ,,Pierścień świętej Kingi”

finalistka – Paula Litwin VI b

Opiekun: B. Jarczak

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Zdzisława Sawickiego Polskiego Związku Łowieckiego
 „Ptaki drapieżne w Polsce”

I miejsce: Julia Malec, II miejsce: Sebastian Skroban, III miejsce: Nicola Szwed, III miejsce: Milena Byra

Wyróżnienia: Dawid Szwed, Szymon Szwed, Ewelina Kość, Michała Malec, Lena Gęborys, Martyna Ścirka, Aleksandra Ścirka, Lena Leńczuk, Maja Mikołajczyk, Nikola Syta, Paulina Szwed, Maja Ziober

Opiekun: A. Rojek

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

II miejsce za nagranie filmu o Ince, którego bohaterkami były harcerki:
Julia Semak, Julia Malec, Lena Gęborys, Aleksandra Łasocha.

Opiekun: A. Rojek

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Między ziemią a niebem”

Laureat: Przyboczna 10 DH Traperski Krąg

Opiekun: A. Rojek

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 06.09.2019 r. - Akcja ,,Narodowe czytanie” – osiem nowel polskich.

Czytanie pozytywistycznej opowieści Marii Konopnickiej pt. ,,Dym”

  • 11.10.2019 r. Akademia szkolna z okazji DEN (kl. VIII).
  • 16.10.2019 r. - Ślubowanie uczniów klasy I.
  • 16.10.2019 r. – Święto Patrona Szkoły i Dzień Papieski.
  • 18.10.2019 r. – Uczestnictwo w otwarciu Ścieżki Edukacyjno-Przyrodniczo-Spacerowej

 im. Jana Miklaszewskiego (sadzenie dębów).

  • 08.11.2019 r.  - Akademia  szkolna z okazji 101-rocznicy  Odzyskania Niepodległości przez Polskę (kl. VII). Wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego o godz. 11:11.
  • 08.11.2018 r. – Szkolny koncert piosenek żołnierskich i patriotycznych.
  • 11.11.2019 r. - Uroczystości Gminne z okazji 101-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  • 06.02.2020 r. – Dzień Babci i Dziadka.
  • 21.02.2020 r. - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
  • 26.02.2020 r. – Harcerze wykonali oprawę uroczystego otwarcia Muzeum Historycznego
    w Bondyrzu
  • 01.03.2020 r. - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Harcerze susieckiej „dziesiątki” uczcili narodowe święto w Radecznicy.

- Msza Święta w Bazylice Św. Antoniego,

- Uroczystość złożenia wieńców i zniczy.

- Bieg Tropem Wilczym.

  • 18.05.2020 r. - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu  dla Św. Jana Pawła II
    w 100-Lecie Jego Urodzin.

- Msza Św. transmitowana na żywo z Kościoła Parafialnego pw. Św. Jana Nepomucena

w Suścu,

- Zaangażowanie uczniów naszej szkoły, zuchów i harcerzy  poprzez Internet i media społecznościowe ( recytacje, występy wokalne, prace fotograficzne, prace plastyczne, filmy, prezentacje klasowe).

  •   Inicjatywa społeczno - edukacyjna ZHP  #NiezapominajkaDlaMedyka! Akcja wyrażająca wdzięczność pracownikom ochrony zdrowia za ich heroiczną pracę.
  • Akcja Ministerstwa Obrony Narodowej „Czerwone maki – Bohaterom Monte Cassino” – harcerze nagrali 6 filmików z wykonaniem pieśni, które zostały nagrodzone – przez MON pana Mariusza Błaszczaka.
  • Oprawa uroczystości w Nowinach oraz część artystyczna w wykonaniu harcerzy z 10 DH Traperski Krąg w rocznicę śmierci por. Jana Leonowicza ps. Burta.
  • 14.06.2020r. - Harcerze złożyli znicze pod pomnikiem w Zwierzyńcu w 80 rocznicę Pierwszego Transportu Polaków do Auschwitz, gdzie znajdował się niemiecki obóz przejściowy dla przesiedleńców, skąd ruszały transporty do obozów. 

 

Wolontariat:

  • 04.12.2018 r. - Organizacja zbiórki żywności i środków czystości w ramach akcji "Szlachetna Paczka" (uczniowie klasy VI a). 
  • 12.12.2019 r. - Organizacja zbiórki karmy dla bezdomnych psów (uczniowie  klasy VIII).
  • 12.01.2020 r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizacja Turnieju Piłki Siatkowej „Dla Owsiaka” oraz zbiórka pieniędzy przez harcerzy z 10 DH „Traperski krąg”, występy dzieci (3, 4, 5 latków) z  Przedszkola Samorządowego w Suścu.
  • 20.02.2020 r. -  zbiórka produktów spożywczych i środków czystości

z przeznaczeniem dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach  (uczniowie klasy V a).

  •  gaszynchallenge – Pompujemy dla Wojtusia – nagranie i opublikowanie filmu
    w mediach oraz pomoc finansowa dla chorego chłopca.
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )